Kultura

Wystawa dr Marcina Sutryka „ Autoportret z bananem"

Siedlce Sob. 30.09.2023 11:43:44
30
wrz 2023

W czwartek, 28 września Na Uniwersytecie Przyrodniczo- Humanistycznym w Siedlcach odbył się autorski wernisaż dr Marcina Sutryka, wykładającego na kierunku Sztuki plastyczne pt. „ Autoportret z bananem" . Wystawa została zrealizowana w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Dominanty tematyczne inności w dyskursach literackich (po 1989 roku)" organizowanej przez Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Siedlcach.

Wystawa prac artysty była poprzedzona zaprezentowaniem krótkiego referatu, podczas którego dr Marcin Sutryk opowiedział o tym, jak powstały jego obecne prace, skąd wziął się pomysł na wykorzystanie autoportretu i co dane obrazy dla niego znaczą. Jak podkreślił sam autor, tworzy autoportret aby „sobie samemu spojrzeć w oczy lub by oczami z portretu spojrzeć na siebie…" Adiunkt pracowni sztuki poruszył także ważny temat próby zrozumienia zjawiska robienia sobie zdjęć telefonem.

Po wygłoszonym referacie wszyscy zebrani goście przeszli do A_ Galerii, w której oficjalnie zaprezentowano stworzone prace. Jako elementy dekoracyjne pojawiły się prawdziwe banany, którymi goście chętnie się częstowali. Na koniec zrobiono grupie pamiątkową fotografię, oczywiście z bananami. Prace dr Marcina Sutryka przedstawiały różne autoportrety ukazane za pomocą abstrakcji, rozmyte, kolorowe , własne oblicze autora, ale z przymrużeniem oka.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
alosza Sob. 30.09.2023 19:18:58

każdej małpce po bananie?