Kultura

Wiosenne występy w CKiS

Siedlce Czw. 23.05.2024 15:05:44
23
maj 2024

W czwartek, 23 maja po raz 10. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Stoku-Lackim zorganizował Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej pt. „Wiosenne Inspiracje”. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprezentowało się blisko 20 zespołów. Każdy z nich został zwycięzcą.

Przed publicznością swoje umiejętności wokalne i artystyczne przedstawiły dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych, przedszkoli, szkół podstawowych, warsztatów terapii zajęciowych. - Dzieci mogą wystąpić na scenie, przekazać swoją twórczość, to czego nauczyły się np. w szkole, ośrodku czy przedszkolu. Ta scena pozwala na to. Bycie razem z innym dziećmi dodaje im ogromnej motywacji - mówi Anna Hołownia, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim.

Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej miał za zadanie zintegrować dzieci pełnosprawne z niepełnosprawnymi. - Cieszę się niesamowicie z tego wydarzenia, że możemy je współfinansować. Już kilka lat jestem z dziećmi pełnosprawnymi i zdrowymi – podkreśla Małgorzata Cepek, wicestarosta siedlecki.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowały: Katolickie Radio Podlasie i portal Podlasie24.pl Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez starostę siedleckiego Karola Tchórzewskiego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.