Kultura

Wiersze ks. Twardowskiego w interpretacji Teresy Lipowskiej

Siedlce Wt. 19.09.2023 16:34:39
19
wrz 2023

We wtorek, 19 września w Sali Białej, Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyło się spotkanie z poezją ks. Jana Twardowskiego. Wiersze duchownego zostały zinterpretowane przez znaną aktorkę filmową i teatralną Teresę Lipowską. Na wydarzeniu zjawili się uczniowie siedleckich szkół podstawowych.

Do recytacji wierszy ks. Twardowskiego przez aktorkę wkomponowano piosenki i utwory instrumentalne w wykonaniu członków Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” - Gabrieli Woźnicy i Jakuba Soszyńskiego. Z utworów pojawił się m.in. wiersz księdza „Przy stole” i „Drzewa niewierzące”.

Aktorka, Teresa Lipowska nie tylko recytowała utwory ks. Twardowskiego, ale opowiedziała młodzieży o księdzu, jako o człowieku, który jest wart naśladowania i przekazywał kluczowe wartości w życiu. Jak podkreśliła aktorka, miłość, o której często pisał ksiądz, jest najważniejsza w życiu. Teresa Lipowska wspomniała także o tym, jak to ks. Twardowski miał wpływ na jej prywatne życie, w tym 44-letnie małżeństwo, kiedy to w trudnym momencie życia wskazał drogę jej mężowi do miłości do Boga i bliźniego. Aktorka na koniec podkreśliła także wartości jakimi kierował się ksiądz w życiu jak: prawość, uczciwość i dodała, że to właśnie ksiądz nauczył ją miłości do Boga, ludzi i przyrody.

Zebrana w Miejskim Ośrodku Kultury młodzież nagrodziła aktorkę owacjami po recytacji, a Teresa Lipowska w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie podkreśliła, że bardzo lubi przyjeżdżać do Siedlec i spotykać się z młodzieżą i lokalną społecznością.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook