Kultura

Widowisko plenerowe Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej

Siedlce Sob. 22.06.2024 10:43:33
22
cze 2024

W piątek, 21 czerwca w Parku Miejskim Aleksandria odbyła się inscenizacja teatralno - taneczna w atmosferze letniej nocy, przy świetle księżyca, ognisk, pochodni. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Miasto Siedlce. Organizatorem wydarzenia byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Fabuła wydarzenia oparta była na historiach związanych z nocą przesilenia letniego. Scenariusz przewidywał puszczanie wianków na wodę, tańce i hulanki przy ogniskach oraz poszukiwanie kwiatu paproci. W programie odbyły się także pokazy żonglerki oraz potańcówka przy ognisku. Na widowisku wystąpili członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” im. Alicji Siwkiewicz oraz Zespołu „Niwa” z Krzeska. Ogniem żonglowali tancerki i tancerze z Teatru Ognia „Mantra” z Makowa Mazowieckiego. Całość zakończyła wspólna potańcówka wykonawców i zebranych widzów. Występujące kobiety dla podkreślenia nastroju ubrały proste stroje przyozdobione wiankami z kwiatów i ziół.

Zadanie pn. "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 8.1 oś priorytetowa VIII Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.