Kultura

Wernisaż wystawy fotografii Aleksandra Skumsa pt. „ Album uliczny”

Siedlce Pt. 28.06.2024 10:05:54
28
cze 2024

W czwartek, 27 czerwca w Galerii Fotografii Fokus Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyło się otwarcie wystawy fotografii Aleksandra Skumsa, fotografa, nauczyciela języków obcych i aktywnego członka Grupy Twórczej Fotogram.

Aleksander Skums fotografuje już od lat studenckich. Artysta jest absolwentem Uniwersytetu Lingwistycznego w Mińsku, od ponad 30 lat pracuje na obecnym Uniwersytecie w Siedlcach, jest także szczęśliwym emerytem i oddaje się swojej pasji jaką jest fotografia.

Zaprezentowane na wernisażu prace artysty obrazują to co artysta kocha najbardziej: podróże, różnorodność kulturową ludzi z różnych miejsc świata i ludzkie interakcje. Fotografie użyte na potrzeby wystawy ukazują scenki z życia ulicznego w Hiszpanii i żeby nie odwracać uwagi od ukazanych na zdjęciach emocji, wszystkie fotografie są czarno-białe. Zawieszone fotografie przedstawiają portrety osób na ulicy, w codziennych sytuacjach, obrazują ich emocje między sobą nawzajem.

Wystawę fotografii Aleksandra Skumsa pt. „ Album uliczny” otworzył sam Skums razem z Piotrem Tołwińskim z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Wernisaż wystawy prac artysty przyciągnął do siedleckiego Fotogramu tłumy osób, zarówno przyjaciół z Grupy Twórczej Fotogram, znajomych, studentów oraz wszystkich tych, którzy znają Aleksandra na co dzień i wiedzą, że widząc go na ulicy zawsze będzie uśmiechnięty i radosny.

Wystawę fotografii Aleksandra Skumsa pt. „ Album uliczny” można oglądać do 3 września 2024 r. od wtorku do piątku w godz. 11:00-17:00 oraz w niedziele w godz. 11:00-15:00.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Erato Pt. 28.06.2024 09:52:27

Uważam, że odebranie kolorów hiszpańskim ulicom jest zabiegiem nietrafionym. W słonecznej Hiszpanii odcienie, cienie, jaskrawość barw i ludzie pełni życia albo starsi, dostojni plus architektura tworzą urodę tego kraju i właśnie tego piękna brakuje mi w fotografiach Aleksandra.

Hiszpanka Pon. 01.07.2024 16:23:58

Zgadzam się w 100%

Maryna Saltykowa-Wolkowicz Pt. 28.06.2024 12:02:52

Piękne zdjęcia, bogate psychologicznie, pozwalające wyobrazić sobie atmosferę hiszpańskich ulic! Ogromnym plusem jest to, że są wykonane w czarno-białych, klasycznych kolorach. Takie zdjęcia są pisane światłem. To właśnie te fotografie potrafią odzwierciedlić istotę rzeczy w nieświadomości, kumulować przejście od zjawiska do jego ilustracji. Równowaga światła może przekazać duszę obrazu i harmonię fabuły.

Felixa Pt. 28.06.2024 10:04:16

Kiedyś kupiłam sadzonki jaśminu mając nadzieję na piękny zapach kiedy zakwitnie. Jakież było moje rozczarowanie kiedy zakwitł . Okazało się, że jest to odmiana bezzapachowa. Te fotografie też takie są, Bezbarwna Hiszpania istnieje tylko na tych zdjęciach, na szczęście w rzeczywistości jest inna.