Kultura

Wejściówki na „Kino z Pasją” w Novekino Siedlce

Siedlce Pon. 13.03.2023 14:19:45
13
mar 2023

Piękny, widowiskowy, bajkowy. Tak widzowie i krytycy mówią o francuskim dokumencie przyrodniczym „Serce Dębu”, który będzie można obejrzeć już w najbliższy czwartek, 16 marca o 19.00 w ramach cyklu „Kino z pasją” w Novekino Siedlce. Seansowi towarzyszyć będzie rozmowa z Adamem Zbyrytem, przyrodnikiem, autorem książek oraz współtwórcą programów telewizyjnych i audycji radiowych poświęconych przyrodzie. Pół godziny przed spotkaniem, od 18.30, w foyer kina Adam Zbyryt będzie podpisywał swoje książki.

ZAPROSZENIA OTRZYMUJĄ KATARZYNA SARNOWSKA ORAZ JOANNA KUROWSKA-SLEDŹ

Film „Serce dębu”
wyreżyserowali wspólnie Laurent Charbonnier, który był m.in współautorem zdjęć do słynnego „Makrokosmosu” oraz Michel Seydoux, francuski producent, który pracował przy takich filmowych hitach jak „Cyruliku syberyjski”, czy „Spaleni słońcem”, a niedawno postanowił postawić swoje pierwsze kroki w roli reżysera. Za niezwykłe zdjęcia w tej produkcji odpowiada Mathieu Giombini.

Bohaterowie? Ponad dwustuletni dąb, jego mieszkańcy i cztery pory roku, w których obserwujemy ich życie. Brzmienie przyrody jeszcze na długo pozostaje w głowie po opuszczeniu kinowej sali. Na pewno też po obejrzeniu „Serca dębu” nieco innym okiem można spojrzeć na otaczający nas świat i z dużym prawdopodobieństwem zobaczyć więcej, odwiedzając najbliższy park, czy las, czy obserwując drzewa rosnące przed domem.
I chociaż obraz tego niezwykłego, dębowego mikrokosmosu został może nieco wyidealizowany i wyreżyserowany na potrzeby produkcji, to na pewno uzupełni i rozszerzy go gość „Kina z pasją”, Adam Zbyryt. Biolog, zoolog, ornitolog i popularyzator nauki, związany na co dzień z Uniwersytetem w Białymstoku, miłośnik emocjonalnego i intelektualnego życia zwierząt. Współprowadzący audycji przyrodniczych „Dwóch ludzi z puszczy" na antenie Radia 357 występuje także w serialu przyrodniczym „Podglądacze przyrody", regularnie komentuje wydarzenia przyrodnicze w radiu i telewizji oraz prowadzi edukacyjny fanpage na Facebooku.Warto dodać, że Seansom "Serca dębu" w Polsce adresowanym do dzieci i młodzieży towarzyszyła specjalna prezentacja na temat roli dębów i starych drzew w środowisku, którą Adam Zbyryt przygotował we współpracy z dystrybutorem. Gość „Kina z Pasją” jest także autorem książki „Krajobraz strachu” dotyczącej wpływu strachu i stresu na życie zwierząt, wydał wspólnie z Adamem Wajrakiem książkę o ptakach Puszczy Białowieskiej oraz napisał niezwykłą biografię bociana białego.Tego wieczoru widzowie otrzymają także upominki od wydawcy kwartalnika „Kraina Bugu”, w którym nigdy nie brakuje artykułów poświęconych przyrodzie ilustrowanych niezwykłymi zdjęciami.

Dla czytelników portalu mamy dwa dwuosobowe zaproszenia na czwartkowe spotkanie w „Kinie z Pasją w Novekino Siedlce

JAK MOŻNA WYGRAĆ?

To bardzo proste. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres promo@radiopodlasie.pl  w tytule maila należy wpisać  KINO Z PASJĄ, a w treści imię, nazwisko i nr tel.


Na zgłoszenia czekamy do CZWARTKU, 16  MARCA do godz. 8:15.


Ogólny regulamin konkursów, których organizatorem jest portal podlasie24.pl (Katolickie Radio Podlasie) znajdziesz TUTAJ
AOI (fot. Archiwum Autora)


Js

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Joanna Czw. 16.03.2023 20:16:50

Dziękuję za zaproszenie. Pięknie było

Najnowsze informacje

Facebook