Kultura

Wanna Archimedesa - Musical edukacyjny w MOK

Siedlce Śr. 15.11.2023 18:15:17
15
lis 2023

We wtorek, 21 listopada w sali widowiskowej "Podlasie" MOK w Siedlcach odbędzie się polski musical edukacyjny pt. „Wanna Archimedesa”, który wprowadza dzieci i młodzież w fantastyczny świat najważniejszych dla ludzkości odkryć i wynalazków. Początek o godz. 9.30.

Mądry i zabawny Profesor Rozumny przedstawia swoim uczniom przełomowe zdobycze cywilizacji. Akcja spektaklu dzieje się w klasie z uczniami i laboratorium pełnym tajemniczych sprzętów do przeprowadzania wielu eksperymentów i naukowych doświadczeń, w którym centralne miejsce zajmuje tytułowa wanna.

„Wanna Archimedesa” to spektakl edukacyjny dla dzieci w wieku 4-13 lat. Zawiera punkty z podstawy programowej w zakresie fizyki i geografii. Omawia pierwsze wyprawy morskie, zachowanie się ciał na podstawie zasad dynamiki Newtona, pojęcie siły wyporu i prawo Archimedesa. Widzowie poznają zagadnienia techniczne i fakty historyczne, które analizowane są na przykładzie ciekawych doświadczeń, przedstawione młodym widzom w atrakcyjnej, wesołej i przystępnej formie.

Walorem musicalu są piosenki oparte na bardzo dowcipnych i pouczających tekstach Krzysztofa Jaślara oraz wpadającej w ucho, ekspresyjnej muzyce Krystyny Kwiatkowskiej, laureatki nagrody Stowarzyszenia ZAiKS za całokształt twórczości dla dzieci (Zuzia Lalka Nieduża, Pięknie Żyć, Na cztery i na sześć). Obsada musicalu to sześciu wspaniałych polskich aktorów z teatrów muzycznych.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar
Muzyka: Krystyna Kwiatkowska
Produkcja: Impresariat Teatralny M-Bart we współpracy z Fundacją im. Ireny Kwiatkowskiej
Czas trwania: 75 minut bez przerwy
Rezerwacje biletów: bajka@mbart.pl; tel.: 603 105 550 / 509 045 133źródło: MOK Siedlce

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.