Kultura

Wakacje z książkami

Siedlce Czw. 29.06.2023 13:28:35
29
cze 2023

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, siedleckie placówki kultury szykują się do działań w odrestaurowanym parku. Miejska Biblioteka Publiczna szykuje cykl spotkań pod tytułem „Wakacje z książką w Aleksandrii”.

– Mamy zaplanowane trzy spotkania w lipcu i tyle samo w sierpniu. Większość przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat, ale jedno spotkanie w każdym miesiącu przeznaczone jest dla czytelników dorosłych. Dla tych pierwszych będą bajki, baśnie i twórczość Juliana Tuwima. Dorosłym przedstawimy literaturę i wspomnienia poświęcone osobie księżnej Aleksandry Ogińskiej – zaprasza dyrektor MBP, Ewelina Raczyńska.

Spotkania będą się odbywać pod gołym niebem, a w razie niepogody w nowej, dużej parkowej altanie. – Przy dobrej pogodzie uzupełnimy te zajęcia elementami muzyki, śpiewu i ruchu – dodaje dyrektor MBP.

W planie są też wakacyjne zajęcia w samej Bibliotece, przeznaczone również dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Ich bohaterem ma być Mikołaj Kopernik, z racji przypadającej w tym roku 550. rocznicy jego urodzin, ale w jego historię mają być wplecione elementy profilaktyki bezpieczeństwa.

Biblioteka odnotowała przed wakacjami wzrost wypożyczeń, ale dyrektor nadal zachęca, by w urlopowych bagażach u nikogo nie zabrakło dobrej książki. – Wytrawni czytelnicy biorą nawet po kilkanaście. Zapraszamy nowych, którzy teraz wolą książkę kupić niż wypożyczyć. Mam nadzieję, że przekonamy ich do zmiany przyzwyczajeń.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.