Kultura

Teatry pod gołym niebem

Siedlce Pon. 13.09.2021 13:27:02
13
wrz 2021

Niewiele brakowało, żeby całą imprezę zepsuła pogoda, ale na szczęście deszcz skończył się kilkadziesiąt minut przed oznaczoną godziną i XIV Festiwal Teatrów Ulicznych „Pod Niebem” mógł się odbyć. Repertuar był różnorodny: od tradycji objazdowych cyrków, poprzez kaszubskie legendy, do kosmicznych spotkań z niemożliwą do pojęcia pozaziemską inteligencją.


Szczeciński Teatr Kubika pokazał „Cyrkową podróż” – nawiązanie do tradycji objazdowych trup cyrkowych i teatralnych z czasów komedii dell’arte. Twórcy sami określają się jako grupa teatralno-cyrkowa, a spora część ich występów odbywa się przed publicznością dziecięcą i młodzieżową. Co nie wyklucza z grona odbiorców również dorosłych.
Gdański Teatr Snów, znany z tego, że często bierze na warsztat Brunona Schulza, tutaj sięgnął po powieść Aleksandra Majkowskiego i przedstawił spektakl „Remus” – nie pozbawioną elementów baśniowych historię prostego człowieka, który stawia sobie za cel obudzić tożsamość kulturową Kaszubów.

Warszawski Teatr Akt zmierzył się z klasykiem fantastyki naukowej, który 50 i 20 lat temu przenieśli na duży ekran znani reżyserzy kinowi: Andrzej Tarkowski i Steven Soderbergh. Spektakl „Fantomy” to autorskie podejście do powieści „Solaris” Stanisława Lema. Kontakt z pozaziemską inteligencją, która potrafi materializować ludzkie wspomnienia, problem niemożności zrozumienia Wszechświata – wszystko to pokazano w bardzo oryginalnej formie.

Zapraszamy do oglądania naszej galerii.AB/MSz
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.