Kultura

Spotkanie z Katariną Lavmel w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach

Siedlce Śr. 03.04.2024 13:17:52
03
kwi 2024

W sobotę, 13 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siedlcach odbędzie się spotkanie z Katariną Lavmel pomysłodawczynią i redaktorką polsko-peruwiańskiej antologii pt. „Ulepione z gliny i słońca”/„Hechas de barro y sol”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Antologię stanowią teksty 15 poetek z Polski i 15 z Peru prezentujące twórczość intelektualną artystek z obu krajów oraz problem depresji, ważnej idei wspierania chorych i ich rodzin.

Spotkanie autorskie w formie prezentacji poezji połączone z modułem dialogu kultur kobiet z Polski i Peru, ukazuje wielość sposobów radzenia sobie z często trudną rzeczywistością (problemy w rodzinach, choroby, problemy społeczne, uwarunkowania terytorialne) i wnosi dużo w zakresie świadomości kobiet z obu krajów, ukazując podobieństwa, różnice i nowe perspektywy.

Odmienność i zarazem oryginalność poezji współczesnych kobiet z Peru stanowi piękną i interesującą składową projektu „Ulepione z gliny i słońca”/Hechas de barro y sol”, zredagowanej przez Katarinę Lavmel, a wydanej przez Stowarzyszenie Polsko-Iberyjskie Arendi Cultural.

Spotkanie poprowadzi dr Barbara Stelingowska z Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Siedlcach.Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.