Kultura

Spektakl „Świat Dorotki” w ramach Rodzinnej Niedzieli w Teatrze

Siedlce Pon. 27.03.2023 17:05:00
27
mar 2023

W niedzielę, 2 kwietnia o godz. 16:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl dla dzieci pt. „Świat Dorotki” w wykonaniu aktorów Teatru ES.

Spektakl powstał na podstawie powieści L. Franka Bauma „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, która od ponad 100 lat rozpala wyobraźnię dzieci na całym świecie. Trąba powietrzna porywa dom Dorotki wraz z nią, przenosi go do krainy Oz i zrzuca wprost na Złą Czarownicę. Dziewczynka w nagrodę dostaje jej niezwykłe Trzewiczki, a Dobra Czarownica każe jej iść aż do Szmaragdowego Grodu, gdzie mieszka potężny Czarnoksiężnik. Podobno tylko on może spełnić jej życzenie: powrót do domu. Po drodze Dorotka spotyka Stracha na Wróble (który chciałby mieć rozum), Blaszanego Drwala (który pragnie serca) i Tchórzliwego Lwa (który marzy o odwadze).

Spektakl opowiada o wierze w siebie, możliwości spełniania własnych marzeń, o tym, że wszystko zależy przede wszystkim od nas. Mały widz dowie się więc, że spełnienia swoich pragnień należało szukać w samym sobie. A Dorotka i jej droga do domu? Okazuje się, że rozwiązanie cały czas było bardzo blisko.

scenariusz: Milena Rytelewska
reżyseria i muzyka: Robert Protasewicz
kostiumy: Dorota Kaczorek
obsada: aktorzy Teatru ES

Spektakle dla szkół i przedszkoli odbędą się 3 kwietnia o godz. 9:00 i 11:00

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89 oraz online: TUTAJ.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.