Kultura

Spektakl „Pasja Jezusa Chrystusa” w Siedlcach

01
mar 2024

25 i 27 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zostanie wystawiony spektakl „Pasja Jezusa Chrystusa”. Jest to adaptacja tekstów biblijnych w wykonaniu artystów-amatorów, czyli rodziców uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach w ramach cyklu „Rodzice Dzieciom”. Spektakl przedstawia ostatnie chwile życia Jezusa Chrystusa, jego mękę i śmierć w oparciu o tradycyjną Drogę Krzyżową.

Przez retrospekcję przywoływane są wydarzenia zapowiadające Misterium męki Pańskiej. W warstwie kulturowej PASJA jest dramatem, gdyż mamy tutaj zdradę Judasza, wyparcie się Mistrza przez św. Piotra, spisek kapłanów i faryzeuszy prowadzący niewinnego człowieka na śmierć. Jednakże w warstwie religijnej PASJA prowadzi do Zmartwychwstania Pańskiego,

a więc jest wydarzeniem dającym nadzieję na życie wieczne. Spektakl jest przeplatany tradycyjnymi pieśniami pasyjnymi w wykonaniu zespołu muzycznego oraz chóru i solistów.

Dzięki uprzejmości i gościnności CKiS Scena Teatralna Miasta Siedlce, spektakl zostanie przedstawiony publiczności już po raz trzeci. Środki uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na rzecz funkcjonowania Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Tegoroczny spektakl został objęty patronatem honorowym Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Patronat medialny sprawują Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.