Kultura

Siedlczanka Martyna Sabak wydała debiutancką płytę

Siedlce Pt. 17.11.2023 10:32:13
17
lis 2023

"Byłam jestem będę" - taki tytuł nosi debiutancka płyta pochodzącej z Siedlec Martyny Sabak. Jazzowe piosenki to solowy album wokalistki znanej dotychczas ze współpracy z lubelskim zespołem B6.

Martyna Sabak - to absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wokalu oraz kierunku Jazzowego na UMCS w Lublinie. Liderka solowego projektu "Jazzowe piosenki". Przez ponad 10 lat występowała także jako aktorka w Teatrze ITP w Lublinie, gdzie m.in. stworzyła autorski muzyczny monodram “Być jak Adele”. Oprócz tego magister farmacji a obecnie nauczyciel śpiewu.

O swoich inspiracjach wokalnych, dotychczasowym dorobku muzycznym, debiucie płytowym i tekstach, które stworzyła na tej płycie opowie na antenie Radia Podlasie w sobotnim Klubie Dobrej Muzyki.

Na audycję, w której usłyszeć będzie można także fragmenty albumu o godzinie 15:30 zaprasza Anna Kaszczyc.

Konwencja jej debiutanckiego albumu jest nietuzinkowym połączeniem zapamiętywalnych melodii z jazzowym sznytem. Stylistyka muzyczna jest oparta o soul, modern jazz i blues.

Jej 10 autorskich utworów to teksty o miłości - tej do siebie, do drugiej połowy, ale także rodzinnej i przyjacielskiej.

Album powstał we współpracy z pianistą i kompozytorem Adamem Jarzmikiem mającym na swoim koncie sukcesy jazzowe.
Na płycie Martynie towarzyszą także kultowe polskie nazwiska ze świata muzyki jazzowej i nie tylko. To przedstawiciele młodego pokolenia muzyków, grający na scenie w różnych projektach muzycznych.

Kojący głos Martyny i wysublimowane dźwięki zespołu to tonizująca strefa relaksu nie tylko dla konesera ale także dla słuchacza, który np. jesienią szuka ukojenia w muzyce.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kaszczyc

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Monika Płatek Pt. 17.11.2023 18:28:55

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

alosza Pt. 17.11.2023 19:10:51

słuchałem wywiadu z panią Martyną w programie 2 polskiego radia i ani słowo nie padło, że pochodzi z Siedlec