Kultura

Siedlce: VIII Letni Festiwal pod muralem i IV Teatralne Spotkania pod muralem - repertuar

Siedlce Śr. 03.07.2024 07:22:15
03
lip 2024

5 lipca rusza w Siedlcach VIII edycja Letniego Festiwalu pod muralem oraz IV Teatralne spotkania pod muralem. W ramach Festiwalu będzie można wziąć udział w 4 wydarzeniach, w których wystąpią: Orkiestra na dużym rowerze, zespół Bezpiecznik, SilkQueen w koncercie The Best of Queen oraz Czarnina. Koncerty odbywać się będą na letniej scenie CKiS pod muralem w każdy piątek lipca o godz. 21:00. Teatralne spotkania, które w tym roku przeniesione zostały do Parku Miejskiego Aleksandria odbywać się będą w lipcowe niedziele i skierowane są do najmłodszych widzów. W repertuarze takie tytuły jak "Bukiet talentów", "Maszyna czasu", "Lwi król" i "Muzyczne zoo".

muraLOVE koncertowo i teatralnie
VIII Letni Festiwal pod muralem - repertuar

5 lipca
godz. 21:00


Plac CKiS pod muralem

Orkiestra na dużym rowerze


Orkiestra na dużym rowerze – (Big Bike Orchestra) – polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy. Cechą charakterystyczną zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na sześcioosobowym rowerze. Orkiestra na dużym rowerze jest półfinalistą XIII edycji programu TVN Mam Talent.

12 lipca
godz. 21:00

Plac CKiS pod muralem

Bezpiecznik

Zespół Bezpiecznik powstał 5 lat temu. Pasjonaci muzyki spotkali się żeby pograć dla przyjemności muzykę, która gra im w duszy. Przerodziło się to w zespół, który zaczął koncertować w klubach i na zlotach motocyklowych oraz wielu innych scenach. Każdy z muzyków brał lub bierze nadal udział w różnych projektach muzycznych. Od poezji śpiewanej, poprzez szanty, rock, aż po muzykę punkową. Jednak to blues połączył ich serca i muzyczne dusze. Zespół zagra w składzie: Damian Adamczuk – bas, Mariusz Dmowski – gitara i wokal, Wojtek Wiśniewski – perkusja i wokal.

19 lipca
godz. 21:00

Plac CKiS pod muralem

The Best of Queen


The Best Of Queen – to znakomite show z największymi przebojami legendarnej brytyjskiej grupy Queen, której liderem był niezastąpiony Freddie Mercury. Utworów QUEEN nie trzeba rekomendować. Takie kompozycje jak „We will rock you”,” Don’t Stop Me Now”, „We Are the Champions”, „The Show Must Go On” czy „Bohemian Rhapsody” dawno zyskały miano kultowych i rozbrzmiewają codziennie we wszystkich rozgłośniach radiowych całego świata.The Best of Queen to przede wszystkim świetne kompozycje, charakterystyczne brzmienia, to muzyczna wirtuozeria i niesamowicie wysoka skala wokalna. Wszystko to będzie można usłyszeć w wykonaniu znakomitych muzyków: Janusz Maleńczuk – wokal, Andrzej Maleńczuk – gitary, Łukasz Juszczuk – bas, Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe, Robert Protasewicz – perkusja.

26 lipca
godz. 21:00

Plac CKiS pod muralem

Zespół Czarnina


Zespół Czarnina – to czteroosobowy skład grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie czy bliskowschodnie, reinterpretowane i aranżowane na nowo. To co najbardziej ich wyróżnia, to niezwykle ekspresyjny śpiew, mnóstwo improwizacji na scenie oraz prawda, która wybrzmiewa w tej muzyce. Skład: Nina Kodorska – głos, instrumenty perkusyjne, Oliwier Andruszczenko – klarnet, bas klarnet, saksofon, Patryk Walczak – akordeon, Hipolit Woźniak – gitara akustyczna.
muraLOVE koncertowo i teatralnie

IV Teatralne Spotkania pod muralem - repertuar

7 lipca
godz. 16:00

Park Miejski Aleksandria
„Bukiet Talentów”


„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami spektaklu – Stokrotką, Różą i Kaktusem. Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać. Kwiaty pokażą najmłodszym, jak żyć ekologicznie i jak dobrze się bawić! Przedstawienie przygotowane jest w konwencji show, pełnego muzyki, zabaw i interakcji z dziećmi. W spektaklu wykorzystywane są tylko autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska.

14 lipca
godz. 16:00

Park Miejski Aleksandria
„Maszyna czasu”


Spektakl dla dzieci Krakowskiego Teatru Bajki. Spektakl opowiada historię o dwójce naukowców, którzy wynaleźli wehikuł czasu. Wraz z dziećmi główni bohaterowie poznają postaci z różnych epok. Rycerz Aciu Apsik poznaje zalety picia syropu i przestaje bać się wizyty u lekarza. Z kolei, pierwszy człowiek z gatunku homo sapiens, dzięki naukowcom, poznaje kulturę i kodeks przedszkolaka. Oczywiście nie zabraknie też dinozaura, a także… dzieci poznają tajemniczego gościa z przyszłości – superinteligentnego robota.

21 lipca
godz. 16:00
Park Miejski Aleksandria
„Lwi król”

Niezwykle piękna, bardzo wciągająca i wzruszająca opowieść o sile miłości, lojalności i nadziei. W afrykańskiej dżungli na świat przychodzi małe, bezbronne lwiątko. Jednak jego wspaniale zapowiadające się życie, od początku nie układa się najlepiej. Kłusownik porywa bowiem jego rodziców i przyszły władca „lwiej krainy” pozostaje zupełnie sam. Nasz dzielny, mały bohater, postanawia ich uwolnić i wyrusza w długą, pełną przygód podróż. Na swej drodze spotka wielu życzliwych i oddanych przyjaciół, którzy nauczą go, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Dużym atutem spektaklu jest piękna i bogata scenografia oraz warstwa muzyczna. Scenariusz i reżyseria – Jarosław Gmitrzuk, scenografia – Małgorzata Tarasewicz – Wosik, muzyka – Tomasz Biliński, aktorzy – Ewa Dobrowolska i Jarosław Gmitrzuk.

28 lipca
godz. 16:00
Park Miejski Aleksandria
„Muzyczne Zoo”


Musicalowa opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami. Zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniała oprawa muzyczna, ruch sceniczny, śpiew, taniec – wszystko to powoduje, że dzieci ani przez moment się nie nudzą. Wszyscy wspólnie przeciwstawią się zamknięciu Zoo i pokrzyżują plany Biznesmena. Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Katarynka.

Koncerty i spektakle realizowane w ramach projektu muraLOVE koncertowo i teatralnie.

Organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Siedlce Miasto Przyjazne.

* W razie deszczowej pogody wydarzenia przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Sztuki.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.