Kultura

Siedlce: spotkajmy się w teatrze – „Opowieść wigilijna”

Siedlce Śr. 17.01.2024 16:38:59
17
sty 2024

31 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się spektakl „ Opowieść wigilijna”. Wydarzenie jest częścią spotkania profilaktycznego „Spotkajmy się w teatrze”.

Przedsięwzięcie ma na celu przedstawienie teatru jako formy profilaktyki przeciwdziałania depresji u dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w spektaklu jest formą integracji oraz możliwością spotkania się z rówieśnikami. Teatr rozwija u aktorów oraz odbiorców kompetencje emocjonalne, społeczne, a także uczy panowania nad stresem. Jest to także jeden ze sposobów umożliwiających przekazanie swoich wewnętrznych przemyśleń, emocji, których na co dzień nie ma odwagi pokazać rodzicom czy pedagogom.

Wydarzenie będzie miało także wpływ na integrację społeczną. Spotkanie profilaktyczne skierowane jest dla uczniów klas VII i VIII ze Szkół z terenu Gminy Suchożebry oraz Miasta Siedlce.

- Zapraszamy na spotkanie profilaktyczne „Spotkajmy się w teatrze”. Teatr jako profilaktyka przeciwdziałania depresji u dzieci i młodzieży, gdzie grupa teatralna ULAŃCE z Zespołu Szkół Publicznych w Suchożebrach wystawi „Opowieść wigilijną”. Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia o godzinie 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, ul. Bp. Ignacego Świrskiego 31 w Siedlcach - informują organizatorzy.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.