Kultura

Siedlce: II Aukcja Obrazów na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością

Siedlce Pt. 15.03.2024 15:28:32
15
mar 2024

W środę, 20 marca o godz. 17.30 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się II Aukcja Obrazów na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością pt. „100 godzin hipoterapii dla dzieci”. Wydarzenie organizuje Wiktor Boruta, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach oraz wykładowca we współpracy z Uniwersytetem w Siedlcach oraz z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Aukcja obrazów ma na celu pozyskanie środków finansowych na hipoterapię na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością z Siedlec i okolic. W programie wydarzenia oprócz licytacji obrazów przewidziano występy taneczno-wokalne formacji Caro Dance, wykład na temat hipoterapii dr Aleksandry Szabert, loterię z nagrodami oraz koncert zespołu Upstream. Obrazy na aukcję wykonali i przekazali studenci Uniwersytetu w Siedlcach pod kierownictwem dr hab. Tomasza Nowaka.

Środki uzyskane z aukcji zostaną przekazane na opłacenie hipoterapii (metoda rehabilitacji psychoruchowej, która odbywa się przy udziale koni) dzieci i młodzieży z Siedlec. Rehabilitacja poprzez hipoterapię pomaga nie tylko dzieciom zmagającym się z autyzmem, zespołem Downa czy porażeniem mózgowym, ale także z nieprawidłowym wzorcem chodu czy po amputacjach.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie oraz portal informacyjny Podlasie24.pl


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.