Kultura

Rozruch sekcji po wakacjach. Oferta GOK w Zbuczynie

Siedlce Sob. 16.09.2023 15:49:33
16
wrz 2023

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie jest w fazie powakacyjnego rozruchu sekcji artystycznych. Spotkanie organizacyjne na nowy rok szkolny już się odbyło, ale listy uczestników i szczegółowy plan pracy będą się „ucierać” do końca miesiąca, toteż spóźnialscy mają jeszcze szansę dołączyć.

Zasadniczo jest to powrót do tego, co działało już wcześniej, ale są i nowości. W GOK-u w Zbuczynie można się nauczyć śpiewu, gry na gitarze, perkusji oraz na instrumentach klawiszowych. Są grupy teatralne, które właśnie otwierają się coraz bardziej na dorosłych. Są pracownie plastyki i rękodzieła oraz sekcja taneczna.

Największa tegoroczna nowość wiąże się z tą ostatnią dziedziną, a będzie to nauka tańca ludowego dla początkujących. Ta nowa sekcja zaprasza dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 8-15 lat. Przy Ośrodku działa co prawda od dawna Zespół Pieśni i Tańca „Niwa”, który zasłużenie uchodzi za kulturalną wizytówkę i towar eksportowy gminy, ale nowa sekcja pomyślana jest dla tych, którzy będą stawiać na tym polu dopiero pierwsze kroki.

Kontakty do instruktorów i kierownictwa można znaleźć tutaj https://gokzbuczyn.pl/828-jesienny-nabor-do-sekcji-grup-i-zespolow-2023 oraz na FB ośrodka.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.