Kultura

„Ostatki w salonie księżnej Ogińskiej”- koncert Orkiestry Kameralnej Aleksandria

Siedlce Pon. 12.02.2024 14:09:20
12
lut 2024

W niedzielę, 11 lutego w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Aleksandria z repertuarem pt. „Ostatki w salonie księżnej Ogińskiej”. W programie znalazły się najpiękniejsze serenady, walce i romanse w wykonaniu Orkiestry Smyczkowej i solistów oraz piosenki o miłości w wykonaniu Jony Ardyn z towarzyszeniem orkiestry.

Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej zagrano utwory m.in. Johanna Straussa- „Nad pięknym, modrym Dunajem”, Jana Sebastiana Bacha „Koncert na dwoje skrzypiec d-moll, cz. I” oraz Claudio Monti „Czardasz”.

Z kolei, część II wydarzenia muzycznego składała się z pieśni Tadeusza Sygietyńskiego z repertuaru Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” w nowych aranżacjach Jarosława Płonki w wykonaniu Jony Ardyn. Podczas koncertu pojawiły się także jej własne autorskie piosenki. Publiczność wysłuchała utworów takich jak: „Cyraneczka”, „Dwa serduszka” czy „Dumka o ptaszku”. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach obok skrzypiec zabrzmiały dźwięki harfy, wiolonczeli, kontrabasu i altówki.

Orkiestra Kameralna Aleksandria tego wieczoru wystąpiła w składzie:
I skrzypce: Szymon Telecki, Agnieszka Pietrzak, Marianna Gurne, Julia Węglewicz;
II skrzypce: Maciej Foryszewski, Urszula Ostrowska, Natalia Kosim, Aleksandra Hawryluk;
Altówki: Joanna Maksymowicz, Piotr Grabowicz;
Wiolonczele: Anna Wróbel, Edyta Koć, Michalina Musiej;
Kontrabasy: Mateusz Bakun, Adam Chomiuk;
Harfa – Agnieszka Bemowska;
Fortepian – Paweł Pawlik.

Na koncert Orkiestry Kameralnej Aleksandria przyszli zarówno starsi jaki i młodsi koneserzy muzyki klasycznej, a także całe rodziny. Na wydarzeniu obecni byli także Andrzej Sitnik, Prezydent Miasta Siedlce, Robert Szczepanik, Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce, oraz Mariusz Woszczyński, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Elżbieta koc Pon. 12.02.2024 18:23:27

Brawo Pani Katarzyno jak zwykle pięknie przedstawiona relacją i super zdjęcia. Byłam I świetnie się bawiłam. Prawdziwa uczta muzyczna. Viki koc.