Noc Muzeów 2026 w Siedlcach
Siedlce
Sob. 16.05.2026 14:57:32
16
maj 2026
maj 2026
16 maja w godz. 19:00–23:00 Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na kolejną edycję Nocy Muzeów. Tegoroczny program skupia się na fotografii i malarstwie, które prowadzą widzów przez świat wspomnień, emocji, codzienności i wyobraźni.
W Galerii Fotografii Fokus przy ul. Pułaskiego 7 prezentowana jest wystawa Macieja Pawelca „Portret świata pożegnalny”. To poruszająca opowieść o ginącym świecie wiejskich tradycji i codzienności, utrwalonej w fotografiach powstających m.in. w Maciejowicach i na Syberii.W Małej Galerii Sztuki przy ul. Sienkiewicza 63 można zobaczyć wystawę „Phantom Phantasia” przygotowaną przez studentów Uniwersytetu w Siedlcach. Ekspozycja przenosi odbiorców do świata fantazji, symboli i nowych, autorskich narracji inspirowanych kulturą i wyobraźnią.
Z kolei w Galerii „w Bramie” przy ul. Pułaskiego 7 prezentowana jest wystawa Joanny Woszczyńskiej „Z jednego okna”. To subtelna fotograficzna opowieść o obserwacji miasta i zmieniającej się perspektywie codzienności widzianej przez jedno okno – z widokiem na siedlecką katedrę.
Dodatkową atrakcją jest plenerowa wystawa w Parku Miejskim Aleksandria „Nasze Nieba” autorstwa Artura Klepackiego. Ekspozycja pokazuje Siedlce w nieoczywisty sposób – poprzez światło, odbicia i detale uchwycone w miejskiej przestrzeni.
Organizatorzy podkreślają, że Noc Muzeów to okazja do swobodnego zwiedzania, spotkania ze sztuką i odkrywania znanych miejsc w zupełnie nowym świetle. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


0 komentarze