Kultura

„Nie tylko u króla Stasia...” - mariaż poetycki z inscenizacją poetycko-muzyczną Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”

Siedlce Czw. 09.11.2023 18:06:24
09
lis 2023

W czwartek, 9 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się inscenizacja poetycko-muzyczna Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” pt. „Nie tylko u króla Stasia…”

Wydarzenie zostało przygotowane przez członków Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Siedlec i regionu. Pomysł na inscenizację został zaczerpnięty z „obiadów czwartkowych” u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Król Stanisław Poniatowski na scenie podczas swoich czwartkowych obiadów „gościł” przy stole słynne poetki i poetów jak: Halina Poświatowska, Agnieszka Osiecka, Konstanty Ildefons Gałczyński, ks. Jan Twardowski czy Krzysztof Tomaszewski.

Oprawę muzyczną spektaklu przygotowali wokaliści: Gabriela Woźnica i Jakub Soszyński oraz Kacper Jastrzębski, który zagrał na fortepianie. W wydarzeniu w większości zagrali młodzi debiutanci z siedleckiej grupy literackiej. Spektakl został dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.