Kultura

Muzyczna Strona Teatru według Roberta Protasewicza

Siedlce Pon. 11.09.2023 13:12:20
11
wrz 2023

W niedzielę, 10 września w Parku Miejskim Aleksandria odbył się recital muzyczny Roberta Protasewicza. Koncert był kolejnym wydarzeniem ukazującym „Muzyczną Stronę Teatru”, którą podczas wakacji kolejno prezentowali artyści Teatru ES.

W ramach autorskiego recitalu, Robert Protasewicz sięgnął po nurty zarówno swingowe, jazzowe, poezję śpiewaną. Cały repertuar był muzyczno- liryczny i z przesłaniem. Wokalista w przygotowanym programie zaśpiewał własne aranżacje słynnych utworów kompozytora Grzegorza Turnaua, jak „Tutaj jestem", „Bracka" czy Andrzeja Zauchy „Bądź moim natchnieniem". Po reakcjach publiczności w postaci oklasków, tańców na placu przed altaną w rytm piosenek widać było, że Robert Protasewicz trafił w gust słuchaczy. Nie da się ukryć, że jednak najbardziej słuchacze poderwali się na utwory Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać, tam gdzie byłem", „Słoneczko". Oprócz polskich piosenek pojawiły się także zagraniczne przeboje w tym Peter MacPherson „Sway”.

Recital Roberta Protasewicza odbył się w ramach projektu pt. „Rewaloryzacja zabytkowego Parku Miejskiego Aleksandria w Siedlcach” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.