Kultura

Majówka w Reymontówce

Siedlce Niedz. 21.05.2023 21:18:30
21
maj 2023

Tradycja i nowoczesność. Takie hasło zdawało się przyświecać organizatorom tegorocznej, tradycyjnej Majówki w Reymontówce. Do udziału we wspólnej zabawie władze powiatu siedleckiego i Dom Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach zaprosiły znany i lubiany Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. W Majówce wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych z powiatem siedleckim - powiatu Oberhavel w Niemczech i miasta Nevers we Francji.

Artyści przyjechali tym razem z programem, który opierał się nie tylko na tradycyjnych polskich pieśniach, z których jest najbardziej znany. Główną część zaprezentowanego programu stanowiły wykonania klasyki zachodniej muzyki rozrywkowej.

W czasie majówki obchodzono również okrągłą, dwudziestą rocznicę międzynarodowej współpracy powiatu siedleckiego z powiatem Oberhavel w Niemczech i miastem Nevers we Francji. Odnosząc się do tej współpracy starosta siedlecki Karol Tchórzewski wyraził przekonanie, że daje ona wymierne korzyści wszystkim stronom.
- To nie jest tak, że tylko my czerpiemy z doświadczeń naszych zachodnich partnerów. Każdy ma swoje przemyślenia i sposoby rozwiązywania problemów, którymi się dzielimy - podkreślił Karol Tchórzewski.

Na pamiątkę tej współpracy zasadzono trzy dęby pamięci. Starosta siedlecki w czasie uroczystości powiedział, że są one symbolem trwałości współpracy i będą znakiem jej stałości. Władze Powiatu Oberhavel przekazały z kolei ławeczkę, która została postawiona w pobliżu nowo zasadzonych drzew.

W czasie majówki tradycyjnie można było zakosztować regionalnej kuchni. Swoje stanowiska otworzyły między innymi Polski Związek Łowiecki, który na tę okoliczność przygotował specjały kuchni myśliwskiej, a także nowo powstałe Koło Gospodyń Wiejskich w Chlewiskach „Chlewiszczanki”. Gościom majówki czas uprzyjemniał zespół Niwa z Krzeska i Kapela Moko- bęc z Mokobód w powiecie siedleckim.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Cenzura wiecznie żywa!!! Pon. 22.05.2023 10:47:36

Przyzwoitość nakazuje, aby przynajmniej podać powody tegoż usunięcia.Czytelnicy,internauci ,ocenią czy powody były uzasadnione.Nie może być racji, jedynie słusznej,ani nie może być monopolu na mądrość.To już przerabialiśmy ,ze znanym skutkiem.Proszę opublikować ten komentarz.

Pon. 22.05.2023 00:37:46

Komentarz został usunięty przez administratora.

  • 0

Najnowsze informacje

Facebook