Kultura

Majówka i nowy dyrektor Reymontówki

Siedlce Niedz. 26.05.2024 22:29:13
26
maj 2024

Majówkę w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach 26 maja zdominowała jedna wiadomość. Nastąpiła zamiana na stanowisku dyrektora tej powiatowej placówki kultury. Wiadomo było, że Marek Błaszczyk - wieloletni dyrektor Reymontówki przechodzi na emeryturę, ale nie znaliśmy nazwiska jego następcy. Podczas niedzielnej imprezy Starosta siedlecki Karol Tchórzewski ogłosił, że decyzją Zarządu Powiatu, nowym dyrektorem, od 1 czerwca będzie były wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk.

Pod adresem odchodzącego na emeryturę Marka Błaszczyka padło wiele ciepłych słów. W swoim wystąpieniu starosta siedlecki Karol Tchórzewski przywołał sukcesy odchodzącego Dyrektora. Przypomniał, że historia Reymontówki jako instytucji kulturalnej, powiatu siedleckiego jest nieodłącznie związana z Markiem Błaszczykiem, który tworzył podwaliny pod jej działalność. Wyraził również nadzieję i przekonanie, że kolejny dobry rozdział w historii tej instytucji zapisze Krzysztof Kryszczuk.Głos zabierali również przedstawiciele samorządów, organizacji i instytucji które przez ostanie 35 lat współpracowały z Reymontówką. Wszyscy zwracali uwagę na serdeczną gościnę i owocną współpracę jaką zapewniał Marek Błaszczyk.Nowym Dyrektorem Reymontówki od 1 czerwca będzie Krzysztof Kryszczuk. Były wójt Gminy Wiśniew ma spore doświadczenie w kierowaniu instytucjami kultury. Przed przejściem do samorządu przez wiele lat był wicedyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.Tegoroczna Majówka odbyła się pod hasłem „Powiat zaprasza Miasto Siedlce”. Wśród jego głównych punktów znalazły się koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Chodowiacy” oraz Zespołów z terenu Powiatu siedlckiego m.in. wystąpił Zespół śpiewaczy „Folk Lacki”, Zespół śpiewaczy „Nasz Kotuń”, Zespół „Niwa” z Krzeska, Zespół wokalny „toMy”, Zespół „Uli Babki”, Grupa śpiewacza z Bojmia „Gromadka Pana Tadka” a także Zespół „Moko – BĘC”.Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci i wspólne grillowanie. Ze swoimi specjałami wystawiło się Koło Gospodyń Wiejskich Chlewiszczanki.W imprezie uczestniczyły także delegacje zagranicznych samorządów (Niemiec, Francji) współpracujące ze Starostwem Powiatowym w Siedlcach. Obecny był także Bud Philbrook z organizacji Global Volunteers, która od kilkudziesięciu lat współpracuje w DPT Reymontówka.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Impreza do kitu Niedz. 26.05.2024 20:22:47

I George Milewski ( tak ma na drugie) lansował się.

Wiem co mówię Śr. 29.05.2024 14:13:53

Błaszczyk miał moc w latach 90, i początek 2000. Ostatnie lata to czas stracony. A Kryszczuk? No cóż, za bycia wicedyrektorem CKiS był tylko administratorem. A twórczo to artystyczne byle co. Nic.