Kultura

Łukasz Karauda i Aleksandra Dyrna zaśpiewali w Mordach

Siedlce Pon. 24.06.2024 15:14:03
24
cze 2024

W sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbył się koncert wybitnych artystów Łukasza Karaudy oraz Aleksandry Dyrny.

- Bardzo dziękuję państwu za tak liczne przybycie. Cieszę się, że możemy wspólnie wysłuchać koncertu wybitnych artystów, którzy nie byli jeszcze obecni na scenach Ziemi Siedleckiej. – Mówił burmistrz miasta i gminy Mordy Łukasz A. Wawryniuk i dodał, że uczestnicy koncertu byli świadkami znakomitego przedsięwzięcia artystycznego. Łukasz Karauda i Aleksandra Dyrna – prezentując swoje możliwości wokalne, zachwycili publiczność emocjonującymi wykonaniem utworów Franka Sinatry, Elvisa Presley’a, Whitney Houston, Krzysztofa Krawczyka, Zbyszka Wodeckiego czy Anny Jantar.

Koncert zakończył się podwójnym bisem, a licznie zgromadzona publiczność nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco. Wydarzenie pokazało, że muzyka potrafi łączyć różne pokolenia, nie tylko mieszkańców miasta i gminy Mordy.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania publicznego pn. „Kultura jest dla każdego Mazowszanina” dofinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Współorganizatorem koncertu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Łukasz Karauda jest absolwentem Royal Welsh College of Music and Drama w Wielkiej Brytanii, gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Przyznano mu także stypendia Królowej Elżbiety oraz Fundacji Bryna Terfla. Jest zwycięzcą XVIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w kategorii operowej i pieśniarskiej. Współpracował z takimi artystami jak John Fisher, Gerald Martin Moore czy Teresa Żylis-Gara. Śpiewał także w duecie ze światowej sławy śpiewakiem Brynem Terflem podczas jego urodzinowej gali w Cardiff oraz na BBC PROMS w Londynie w musicalu „Skrzypek na dachu”. Były solista Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową. Artysta wydał swoją płytę z utworami muzyki popularnej i musicalowej.

Aleksandra Dyrna to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu klasycznego prof. Danuty Paziuk-Zipser. Laureatka licznych nagród ogólnopolskich
i międzynarodowych konkursów m. in.: Concorso Internazionale Musicale Nocera (I nagroda), Stockholm International Music Competition (III nagroda), Międzynarodowego Konkursu Pieśni Stanisława Hadyny (I nagroda), Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Bel canto” ( III nagroda, nagroda specjalna), I Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni im. Stanisława Jopka (II nagroda). W kwietniu 2023 roku zadebiutowała w roli głównej musicalu Kolory, organizowanego przez Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Koncertowała na wielu festiwalach w Polsce i za granicą m.in.: na Koncercie Verso i confini del suono (Włochy), Festiwalu BieDaip (Holandia), Music Kultura Festiwal (Wielka Brytania), Międzynarodowym Festiwalu Gaude Cantem (Polska), Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim (Polska). Od najmłodszych lat związana z muzyką folkową, której tradycje pielęgnowane są w jej rodzinnej miejscowości. Swoje pierwsze estradowe kroki stawiała w konkursach związanych właśnie z tym rodzajem muzyki. Wielokrotnie zdobywając liczne nagrody występowała na scenie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie.


Inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.