Kultura

Koncerty „W rytmie samby” w ramach Małych Filharmonii

Siedlce Pon. 20.11.2023 18:38:15
20
lis 2023

W czwartek, 23 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędą się koncerty „W rytmie samby”. Program zostanie przedstawiony 4 razy w o godzinach: 8:30, 9:30, 10:30 oraz 11:30. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno kompozycje klasyczne jak i utwory inspirowane folklorem.

Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka Ameryki Łacińskiej i bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata z pewnością nie tylko zainteresują, ale również zachwycą publiczność. W koncercie z udziałem tancerzy zaprezentowane zostaną tradycyjne tańce, charakterystyczne dla kręgu kultury latynoamerykańkiej: samba, rumba i salsa, które zrobiły zawrotną karierę zarówno na parkietach tanecznych, jak i w muzyce artystycznej.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie organizują kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie. Koncerty zatytułowane „W rytmie samby” odbędą się już w najbliższy czwartek.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.