Kultura

Koncerty „Opowiem ci bajkę” i „Gdy poezja spotyka muzykę” w ramach Małych Filharmonii

Siedlce Czw. 07.12.2023 17:40:01
07
gru 2023

W czwartek, 14 grudnia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędą się koncerty „Opowiem ci bajkę” i „Gdy poezja spotyka muzykę”. Programy zostaną przedstawione 4 razy w o godzinach: 8:30, 9:30, 10:30 oraz 11:30.

Od kilku lat w Filharmonii Narodowej mieszka Lisek FeNek. To przyjaciel Małych Melomanów, który uwielbia wspólne odkrywanie świata muzyki. Niestety, nie wszystkie zwierzęta są tak dobre i uczciwe. Bohater koncertów dla dzieci – lis Witalis, pomimo swojego pięknego wyglądu jest bardzo przebiegły. Oszukuje innych, bo sam chciałby żyć wygodnie. Jednak mieszkańcy lasu postanawiają sprzeciwić się jego postawie. Czy uda im się dać lisowi nauczkę?

Starsi słuchacze spotkają się z dwoma najważniejszymi motywami literackimi, które od starożytności zajmują wyobraźnię artystów – miłością i śmiercią.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie organizują kolejny cykl koncertów pt. „Spotkania z muzyką. Małe filharmonie”. Jest to całoroczny program edukacji muzycznej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych w wykonaniu Artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.