Kultura

Koncert zespołu Ponad Chmurami

Siedlce Czw. 25.05.2023 13:27:28
25
maj 2023

W sobotę, 27 maja o godz. 19:00 w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się koncert zespołu Ponad Chmurami.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć autorskie kompozycje artystów do wierszy polskich poetek – Marii Konopnickiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Wiesławy Kwinto-Koczan i Hanny Woś-Dewińskiej z najnowszej autorskiej płyty zespołu, której premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku. Zespół wykona także utwory Bułata Okudżawy oraz Leonarda Cohena w polskich tłumaczeniach.

Ponad Chmurami wciąż przemierza koncertowe szlaki, spotykając się z szerokim gronem słuchaczy na terenie całego kraju. W zgromadzonej publiczności wyzwalają naturalne emocje, prowadząc przez repertuar tak, aby poruszyć, wzbudzić nostalgię, by ostatecznie pozostawić słuchacza z radością i wesoło brzmiącym refrenem na ustach.

Historia zespołu sięga dziesięciu lat. Ponad Chmurami wystąpił jako gość specjalny na Międzynarodowym Festiwalu im. Bułata Okudżawy, gdzie ich występ zachwycił m.in. żonę Bułata Okudżawy. Są także laureatami wielu konkursów z nurtu piosenki poetyckiej, m.in. 1. miejsca i nagrody publiczności na Festiwalu Danielka 2022. Poza występami na terenie całej Polski mają na swoim koncie wydanych kilka płyt CD, w tym najnowszą „Czas nic nie zmienił”, wydaną w łódzkim wydawnictwie Dalmafon.
Inf. pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.