Kultura

Koncert tenorów „Tre Voci” w Siedlcach

Siedlce Śr. 27.09.2023 12:02:27
27
wrz 2023

W sobotę, 23 września po raz drugi do Siedlec zawitało trzech tenorów „Tre Voci”. To już drugi koncert artystów na deskach Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego. Artyści tym razem wystąpili z repertuarem pt. „By night”.

Zespół „Tre Voci” tworzy obecnie trzech tenorów: Wojciech Soko Sokolnicki, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj, którzy od pierwszych dźwięków zaskoczyli słuchaczy własnymi aranżacjami utworów polskiej muzyki z dawnych lat jak, jak te Zbigniewa Wodeckiego, „Lubię wracać tam, gdzie byłem” czy „Augustowskie noce” Marii Koterbskiej.
Artyści, jak powiedzieli zgodnie, łączą muzykę operową z muzyką współczesną, robią liczne mariaże muzyczne i nietypowe połączenia. Obecnie podjęli się przełożenia na język opery utworów polskiego rocka m.in. utworów zespołu Perfekt, Dżem i wielu innych. W zespole spełniają swoje marzenia, przenoszą do repertuaru swoje ulubione piosenki z poprzednich lat, które wiążą się z ważnymi dla nich wydarzeniami z przeszłości.

Tenorzy z „Tre Voci” na siedlecką scenę przygotowali zarówno utwory polskiej i zagranicznej muzyki przełożone na pop-operowy język. W swojej pracy stosują tzw. classical crossover, gdzie znane piosenki zyskują zupełnie nowe brzmienie, a każda z nich wzbogacana jest o symfoniczne aranżacje i operowe akcenty. „Tre Voci” poruszają temat przyjaźni, miłości czy ludzkich wzlotów i upadków. Na drugim siedleckim koncercie nie zabrakło energetycznych utworów jak „Mambo Italiano” z taneczną choreografią, ballady „Hallelujah” kanadyjskiego piosenkarza Leonarda Cohena, a nawet utworów z filmu „Robin Hood”.

Trzech artystów od 12 października rusza z kolejną trasą koncertową, z nowymi utworami i aranżacjami. Jak podkreślili artyści w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie, „na przysłowiową herbatkę w domku, zawsze jest za mało czasu, ale wynagradza im to, że każdy koncert i kontakt z publicznością to dla nich ogromna radość”. A herbatkę piją owszem, ale razem, w trasie. „Tre Voci” niebawem ze swoimi koncertami wychodzą na areny, ale cieszy ich zarówno koncert na dużych halach, jak i na małych salach. Przesłaniem zespołu jest to, że zgoda buduje i razem można więcej i tego się trzymają.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.