Kultura

Koncert kolęd i pastorałek „Kolęda łączy” w Siedlcach

Siedlce Wt. 09.01.2024 14:32:52
09
sty 2024

We wtorek, 9 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek pt. „Kolęda łączy”. W wydarzeniu, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim wzięły udział dzieci i młodzież z Siedlec i regionu.

Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować i zaprezentować wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę, we własnej autorskiej aranżacji i scenografii. Podczas koncertu odbyły się występy solowe, jak i grupowe przedszkoli i szkół oraz innych placówek wychowawczych. Jak podkreśliła pracownik placówki, Olga Nasiłowska: - Nie jest to konkurs, ale koncert, a tego dnia każdy z uczestników może wcielić w wymarzoną postać. Kolejna edycja wydarzenia „Kolęda łączy" ma na celu podkreślać rolę i misję tworzenia i funkcjonowania ośrodków specjalnych i wychowawczych.

Wydarzenie swoimi przemówieniami rozpoczęli: Anna Hołownia - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stoku Lackim, Małgorzata Cepek - wicestarosta siedlecki, Adam Skup - dyrektor Delegatury w Siedlcach, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jak podkreśliła podczas swojego wystąpienia Anna Hołownia, kolędy mają ogromną moc i siłę pojednania ludzi, moc empatii i to właśnie dzieci śpiewając je, przekazują innym ogromną radość i nadzieję.

Jako pierwsi na scenie wystąpili podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stoku Lackim, którzy do pastorałki „Małe Betlejem” zaprezentowali własny układ taneczny.

W wydarzeniu, oprócz młodych artystów i wychowawców z poszczególnych placówek, wzięła udział dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Stoku Lackim, Anna Hołownia i wielu innych przedstawicieli instytucji publicznych, którzy po każdym występie wręczali dzieciom słodkie niespodzianki i statuetki za przygotowany występ.

Koncert miał za zadanie integrowanie różnych środowisk dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych, przedszkoli, warsztatów terapii zajęciowych i innych. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Stoku Lackim chciał zwrócić uwagę, że potrzebna jest regularna integracja wszystkich placówek specjalnych z publicznymi.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Starosty Siedleckiego, Karola Tchórzewskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Podlasie i Portal Podlasie24.pl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.