Kultura

„Kolory miłości” - program kabaretowy Macieja Gąsiorka i Zuzanny Lipiec

Siedlce Czw. 16.11.2023 11:28:28
16
lis 2023

W środę, 22 listopada w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbędzie się wydarzenie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O godzinie 11:00 i 14:00 z programem kabaretowym wystąpią Maciej Gąsiorek i Zuzanna Lipiec.

„Kolory miłości” to słowno-muzyczny program kabaretowy ukazujący codzienne perypetie małżeńskiego życia, począwszy od pierwszych porywów miłości i starania o pozyskanie ukochanej osoby do relacji dojrzałej miłości małżeńskiej. W programie wykorzystano najpiękniejsze utwory polskiej poezji miłosnej m. in. Adama Mickiewicza, małżeńskie dialogi kabaretowe Jerzego Jurandota, szmoncesy Konrada Toma i doskonałe w satyrze małżeńskiej wiersze Mariana Załuckiego. Wiodącą oprawą treści programu są przeboje piosenki filmowej przedwojennego kina m. in. „Umówiłem się z nią na dziewiąta”, „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego m. in. „Walc Embarras”, „Przeklnij mnie” czy „Jej portret” z repertuaru Bogusława Meca i „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego oraz walc z filmu „Noce i dnie”

W programie wystąpią aktorzy scen warszawskich: laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Zuzanna Lipiec oraz aktor Teatru Rampa Maciej Gąsiorek. Akompaniament fortepianowy zapewni Michał Szymkiewicz.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.