Kultura

Kolędy na wyjeździe

Siedlce Śr. 03.01.2024 14:40:55
03
sty 2024

Mimo lokalowych problemów – odbył się i za kilka dni będzie miał swój koncert finałowy. 11 stycznia w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czuryłach odbędzie się koncert laureatów XV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.

Impreza organizowana początkowo jako przegląd gminny z biegiem lat rozrosła się, przyciągając amatorów śpiewu również z dalszych okolic. Organizatorom (a są nimi: Gminy Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna) zależy na podtrzymaniu tradycji rodzinnego świątecznego muzykowania. Dotyczy to nie tylko kolęd znanych z kościołów, ale również utworów stanowiących część ludowej tradycji oraz tych powstających współcześnie.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja była trochę kłopotliwa organizacyjnie, bo sala koncertowa GOK-u w Zbuczynie przechodzi właśnie remont i trzeba było korzystać z innych lokalizacji. Przesłuchania przeprowadzono tuż przed Świętami w filii Ośrodka w Starym Krzesku, a koncert finałowy odbędzie się 11 stycznia w strażnicy OSP w Czuryłach.

W konkursie wystartowało ponad trzydzieścioro wykonawców (licząc duety, tria i zespoły jako pojedynczych wykonawców), a oceniało jury w składzie: Iwona Kobylińska, Wojciech Wiśniewski oraz Żaneta Badełek. Wyniki – w załączonej grafice.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Adam Białczak
+48.500187558

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.