Kultura

Grzeczne w CKiS

Siedlce Wt. 30.05.2023 14:50:30
30
maj 2023

W niedzielę, 4 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Grzeczne" wg książki „Grzeczna" Gro Dahle i tekstów Tomasza Zielińskiego (#UsłyszećNa Czas) oraz fragmentów z blogu Moje Powietrze. Wystąpi: Teatr Dziecięcy Dramma Mia, Urszula Gotowicka, Piotr Pietrzak. Początek o 16.00.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z psychoterapeutką Barbarą Frankowską, dotyczące poruszonych w przedstawieniu problemów.
Rezerwacje i bilety dostępne w kasie CKiS, tel. 25 794 31 89 oraz online: https://biletyna.pl/event/view/id/321819

Gro Dahle, skandynawska autorka i psycholożka, napisała poruszającą historię Lusi, która ogranicza swoje bycie do spełniania oczekiwań rodziców i nauczycieli. Cichy dramat tej przykładnej dziewczynki, „tak cichutkiej, że któregoś dnia zniknęła" przedstawią aktorzy Teatru Dziecięcego Dramma-Mia. Spektakl łączący grę w planie żywym z animowaną plastyką stwarza okazję do rozważań, m.in. nad istotą autonomii dziecka. Czyż presja bycia idealnym nie jest z jednej strony standardem w dzisiejszych czasach, a z drugiej strony pułapką?

Jedną scenę przedstawienia „Grzeczne" wyreżyserował znakomity mim Bartosz Ostapczuk. To ciekawy eksperyment sceniczny, który przyniósł mnóstwo inspiracji adeptom teatru, a widzowi serwuje różnorodność stylistyk. Sztuka wykorzystuje elementy tańca, hip-hopu oraz zapisy rozmów Tomasza Zielińskiego z nastolatkami pogrążonymi w depresji, co z pewnością zwiększa jej atrakcyjność dla młodzieży. Ale spektakl skierowany jest do widzów w każdym wieku – dla „małych" , „dużych" i „bardzo dużych".CKiS

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.