Kultura

Eugeniusz Kasjanowicz: poetyckie wspomnienie papieskiej wizyty w Siedlcach

Siedlce Pon. 10.06.2024 15:31:59
10
cze 2024

10 czerwca mija dokładnie 25 lat od wizyty Jana Pawła II w Siedlcach. Ekumenizm, siła znaku krzyża w życiu wierzących, zadania jakie stoją przed świeckimi w Kościele - to tematy, które pojawiły się w papieskiej homilii na błoniach siedleckich. 9 czerwca w Siedlcach odbyły się główne uroczystości rocznicowe, a w przeddzień tych wydarzeń gościem Agnieszki Osmólskiej-Ilczuk w sobotnim magazynie „Kultura na Fali” był Eugeniusz Kasjanowicz - poeta pochodzący z Siedlec, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autor wielu poetyckich tomów, w tym „Osobnego źdźbła” - książki, która była jednym z prezentów dla św. Jana Pawła II podczas wizyty w Siedlcach.

W tomie tym znalazły się wiersze dedykowane papieżowi i poruszające zagadnienia, do których często sięgał w swoim nauczaniu.

Wizyta Eugeniusza Kasjanowicza w studiu Radia Podlasie była okazją do rozmowy nie tylko o utworach poetyckich dedykowanych Janowi Pawłowi II, ale również o poezji Karola Wojtyły i przesłaniu jakie papież zawarł w Liście do Artystów z 1999 r.

Agnieszka Osmólska - Ilczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.