Kultura

„Bukiet Talentów” Teatru Kultureska w ramach IV Teatralnych Spotkań pod Muralem w Parku Miejskim Aleksandria

Siedlce Pon. 08.07.2024 13:21:21
08
lip 2024

W niedzielę, 7 lipca rozpoczęły się IV Teatralne Spotkania pod Muralem organizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach, tym razem w Parku Aleksandria i z repertuarem dla dzieci.

W ramach pierwszego spektaklu, na scenie plenerowej parku wystąpił Teatr Kultureska z Krakowa ze swoją sztuką „Bukiet Talentów”. Spektakl jest zbudowany tak, aby za pomocą form teatralnych wplatać elementy interaktywne i edukacyjne. Dzięki połączeniu muzyki, śpiewu, ruchu oraz animacji w sztuce przez około godzinę trwania spektaklu dzieci nie tylko nie mogły się nudzić, ale także mogły poznać trójkę głównych bohaterów spektaklu: Stokrotkę, Różę i Kaktusa, którzy w swoich treściach poruszali aktualne ekologiczne tematy takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci razem z trójką bohaterów mogły przypomnieć sobie zasady segregacji śmieci i nauczyć się, jakie surowce można ponownie przetwarzać. Główni bohaterowie spektaklu pokazali dzieciom jak za pomocą kilku zmian można żyć ekologicznie i przy tym dobrze się bawić. W spektaklu wykorzystywano autorskie utwory muzyczne Teatru Kultureska.

Spektakl został zrealizowany w ramach projektu muraLOVE koncertowo i teatralnie.Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Siedlce Miasto Przyjazne.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.