Kultura

55 Mgnień: Działania Nocą na Uniwersytecie w Siedlcach

Siedlce Sob. 15.06.2024 12:59:05
15
cze 2024

W piątkowy wieczór, 14 czerwca w Bibliotece Głównej Uniwersytetu w Siedlcach odbyła się kolejna edycja „Działań nocą”- wydarzenia artystycznego zorganizowanego przez studentów i wykładowców Pracowni Sztuki i Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu w Siedlcach we współpracy z Biblioteką Uniwersytetu.

Podczas wydarzenia można było obejrzeć m.in. wystawę zorganizowaną z okazji 55-lecia jubileuszu Uniwersytetu w Siedlcach pt. „Alma Mater Nostra: od WSN do UwS”. Po oficjalnym otwarciu i powitaniu gości, które poprowadzili organizatorzy: prof. Tomasz Nowak z Pracowni Sztuki Uniwersytetu w Siedlcach oraz dr Lucjan Rzeszutek z Instytutu Pedagogiki odbyła się przygotowana przez studentki IV roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej etiuda taneczna pt. „Dance Story”. Studentki obu kierunków zaprezentowały w niej, przy wykorzystaniu różnych form teatralnych, hity muzyczne ostatniego 50-lecia.

Po etiudach odbyły się wykłady edukacyjne, w tym wykład: dr. hab. Cezarego Kality na temat „Gdyby Leonardo da Vinci studiował na Uniwersytecie w Siedlcach”, etiuda teatralna przygotowana przez studentki IV roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pt. „W co się bawić?, „Teatr który przekroczył LIMES” w przygotowaniu mgra Mirosława Łukaszewicza oraz co nie co na temat historii Uczelnianego Ośrodka Kultury okiem mgra Tadeusza Goca i mgra Jacka Drążkiewicza.

Jak podkreślił podczas spotkania jeden z organizatorów prof. Tomasz Nowak z Pracowni Sztuki Uniwersytetu w Siedlcach, w planach jest kontynuacja „Działań nocą” i w kolejnych latach będą podejmowane dalsze próby stworzenia projektu w różnych odsłonach i z wykorzystaniem różnych motywów przewodnich.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Katarzyna Chacińska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.