Kościół

Znamy laureatów etapu diecezjalnego 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Siedlce Czw. 21.04.2022 17:42:31
21
kwi 2022

21 kwietnia w Centrum – Duszpastersko Charytatywnym w Siedlcach odbył się etap diecezjalny 26. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Pierwsze miejsce zdobył Alan Jedliński, na drugim miejscu uplasowała się Angelika Zadrożna, a na trzecim miejscu znalazł się Jakub Zatyka. Oni właśnie będą reprezentowali diecezję siedlecką podczas etapu ogólnopolskiego Niepokalanowie.

Przed południem we wszystkich diecezjach w Polsce rozpoczął się etap diecezjalny Konkursu, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenia „Civitas Christiana” we współpracy z diecezjalnymi wydziałami katechetycznymi.

Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszonych zostało ponad 10 000 uczestników z 860 szkół w Polsce. W 2022 roku uczniowie odpowiadają na pytania z Księgi Jeremiasza oraz Pierwszego i Drugiego Listu świętego Piotra.

Po etapie szkolnym trzech uczniów z najlepszymi wynikami z danej szkoły (którzy uzyskali jednocześnie połowę możliwych do zdobycia punktów) reprezentowało swoje placówki podczas etapu diecezjalnego. Ten etap Konkursu składał się z części pisemnej i ustnej. Z każdej diecezji wyłoniono trzech laureatów, którzy będą jej reprezentantami na ostatnim, ogólnokrajowym etapie, który odbędzie się 31 maja w Niepokalanowie.

Centralny punktem dzisiejszego Konkursu była wspólna modlitwa – Celebracja Bożego Słowa.Patronami medialnymi konkursu było Katolickie Radio Podlasie, a także portal podlasie24.pl.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.