Kościół

ZBUCZYN: Turniej talentów SLO Marka Saganowskiego

05
paź 2023

9 października odbędzie się ostatni już w tym roku Turniej talentów SLO Marka Saganowskiego. Tym razem zmagania piłkarskie ministrantów i lektorów będą się toczyć na Orliku w Zbuczynie. We wrześniu spotkania rozegrano w Radzyniu Podlaskim i Łukowie.

„Turniej Talentów SLO Marka Saganowskiego 2023" jest realizowany przez Klub Sportowy "Widok". Projekt jest w dużej mierze finansowany z budżetu państwa (Program: "Sport dla Wszystkich"; Zadanie: "Upowszechnianie sportu różnych grup społecznych i środowiskowych 2023"), środków własnych i ze wsparciem sponsorów. W ramach realizacji zadania planowane było zorganizowanie 3 turniejów piłkarskich w systemie holenderskim dla prawie 100 ministrantów i lektorów (Służba Liturgiczna Ołtarza) w wielu 10-14 lat. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Ambasadorami projektu są znani piłkarze, trenerzy i sędziowie piłkarscy, m.in. Bartosz Bereszyński, Jacek Magiera, Sebastian Szymański, Paweł Gil, Aleksander Vukovic, Ariel Jakubowski, Kacper Marzec. Turniej poprzedzi spotkanie motywacyjne dla dzieci, wykład szkoleniowy o taktyce oraz odpowiednim odżywianiu się w tym wieku. Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do ruchu, zabawa grą, rywalizacja sportowa w duchu fair-play oraz usystematyzowanie rozgrywek piłkarskich dla zdolnych ministrantów i lektorów. Dzięki temu wyłonimy najlepszych zawodników z każdego Turnieju, którzy w nagrodę, poza pucharem otrzymają możliwość treningu w profesjonalnym Klubie Sportowym. Ponadto każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, dyplom oraz pakiet startowy, w którym, znajdzie się koszulka, bidon i batonik energetyczny.

Pomysłodawcą, ambasadorem i liderem projektu „Turniej Talentów SLO" jest Marek Saganowski. To były reprezentant Polski w piłce nożnej, autor prawie 200 goli w trakcie kariery zawodowej, gracz klubów takich jak: Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Southampton, Aalborg BK, Vitoria Guimaraes SC, HSV Hamburg, Feyenoord Rotterdam. Czterokrotny mistrz Polski i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski oraz król strzelców Pucharu Polski.

Po sezonie 2015/2016, w którym zdobył z Legią mistrzostwo i Puchar Polski, zakończył karierę piłkarską. Od tego czasu skupił się na szlifowaniu swojego warsztatu trenerskiego. Był szkoleniowcem Legii Warszawa, Motoru Lublin, Pogoni Siedlce, a obecnie zasiada na ławce trenerskiej Wisły Płock.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.