Kościół

Zbiórka na stół emisyjny

Siedlce Wt. 06.02.2024 13:42:36
06
lut 2024

Na początku 2024 doszło do awarii stołu emisyjnego Katolickiego Radia Podlasie. Urządzenie techniczne, które służyło rozgłośni przez wiele lat, utraciło swoją żywotność. Niestety bez stołu emisyjnego, radio nie będzie w stanie dalej spełniać swojej misji. Redakcja stanęła w obliczu problemu, którego nie jest w stanie rozwiązać bez Państwa pomocy.

Dyrektor Katolickiego Radia Podlasie wraz z całą redakcją zwraca się zatem do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie rozgłośni poprzez wpłaty za pośrednictwem portalu zrzutka.pl - https://zrzutka.pl/w8ywhm

Dzięki Państwa wpłatom będzie w stanie zakupić nowy stół emisyjny, który umożliwi dalszą działalność. W tym momencie rozgłośnia korzysta z zastępczego stołu, który zdecydowanie utrudnia nagrywanie i emisję programu.

Mikser emisyjny, potocznie zwany stołem emisyjnym to jedno z głównych i najważniejszych narzędzi emisyjnych w każdej rozgłośni. Jest to urządzenie, do którego dostarczane są sygnały audio z mikrofonów, odtwarzaczy, playerów itp. Przy jego pomocy, realizator dźwięku ma możliwość wyboru odpowiedniego źródła, które będzie słyszalne na antenie. Dodatkowo dźwięk poddawany jest obróbce dynamiki, barwy itp.

Ze względu na to, że mikser używany jest w radiu 24 godziny na dobę przez cały rok musi to być sprzęt wysokiej klasy.

Mikser emisyjny, którego rozgłośnia używała do tej pory, 18 lat temu był jednym z najnowocześniejszych sprzętów w Polsce, ale w ostatnich latach przeszedł wiele skomplikowanych napraw, które Radio musiało wykonywać już we własnym zakresie.

„Prawdopodobnie ponownie staralibyśmy się naprawić sprzęt, ale nie mamy już wsparcia ze strony serwisu i producenta, który został przejęty przez inny podmiot i nie produkuje już takich części. Chcielibyśmy nadążyć za galopującym postępem technologicznym i mieć możliwość dokonywania aktualizacji oprogramowania sprzętu, na którym pracujemy.” – poinformował kierownik techniczny rozgłośni.

W związku z tym Dyrektor i Redakcja prosi Państwa o pomoc w tej zbiórce. Za wszystkie wpłaty serdeczne Bóg Zapłać!

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bożena Chmiel Wt. 06.02.2024 13:04:06

Przyjaciele do tańca i do różańca,apel do wszystkich sympatyków i przyjaciół KRP pomóżmy by radio nie zamilkło 🙏♥️🙋

Artur Stefaniak Sob. 10.02.2024 19:14:12

Brakuje mi w KRP treści dla ludzi młodych oraz mainstreamu.