Kościół

Zaproszenie Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy na dzień modlitwy kapłanów

Siedlce Pt. 12.02.2021 16:04:43
12
lut 2021

20 lutego w siedleckiej katedrze kapłani z diecezji siedleckiej spotkają się na wspólnej modlitwie, poprzez którą będą przygotowywać się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu i umacniać się w kapłańskiej posłudze.

Na spotkanie zaproszeni są kapłani diecezjalni i zakonni. Rozpocznie je o godzinie 10:00 – modlitwa przedpołudniowa Liturgii Godzin, której będzie przewodniczył ks. biskup Grzegorz Suchodolski.

Następnie konferencję wygłosi ks. prałat Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Idziemy”.

O godzinie 11.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Przewodniczył jej będzie ks. Sebastian Bisek. W tym czasie będzie możliwość skorzystania sakramentu pokuty i pojednania.

O godzinie 12:00 rozpocznie się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Kapłani proszeni są o przywiezienie alby i stuły diecezjalnej.

"Modlitwa o świętość wszystkich kapłanów naszej diecezji niech stanie się jednocześnie prośbą o nowe powołania kapłańskie. Chcemy także podziękować Panu Bogu za lata posługi w Winnicy Pańskiej tych, którzy w najbliższych miesiącach będą obchodzić swoje kapłańskie jubileusze. Naszą modlitwą obejmiemy także kapłanów, którzy zmarli w ostatnim roku" - napisał w zaproszeniu Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Ksiądz biskup prosi także, aby podczas Mszy św. 20 lutego oraz w niedzielę 21 lutego zachęcić wiernych do szczególnej modlitwy za wszystkich kapłanów diecezji siedleckiej i o nowe powołania kapłańskie.

Inf. pras.

DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.