Kościół

Z Katolickiego Radia Podlasie do Watykanu. Ks. dr Marek Weresa zmienia miejsce posługi

Siedlce Czw. 13.06.2024 17:50:50
13
cze 2024

Po trzech latach pracy w Katolickim Radiu Podlasie ks. dr Marek Weresa zostaje skierowany do pracy w Polskiej Sekcji Radia Watykańskiego w Rzymie. Ks. Marek już w najbliższa sobotę wyjeżdża do Włoch a dziś w Radiu Podlasie była okazja by podziękować za te lata pracy.

Zrobił to w imieniu pracowników i słuchaczy na antenie radia ks. Marek Bieńkowski – dyrektor rozgłośni.



Głos zabrał także ks. Marek Weresa.





Ks. Marek Weresa – kapłan diecezji siedleckiej, dziennikarz. Ukończył studia doktoranckie z teologii środków społecznego przekazu na Wydziale Teologicznym UKSW (praca doktorska: „Model komunikacji diecezji w mediach społecznościowych; wcześniej odbył studia I stopnia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół mediów społecznościowych, teologii mediów, komunikacji Kościoła. 

Z Katolickim Radiem Podlasie związany od 2021 r. W każdą pierwszą środę miesiąca, wieczorem można było go usłyszeć w audycji „Teologia na progu domu”. Na co dzień pracował jako szef portalu informacyjnego Podlasie24.pl.

Ks. Marek Weresa nadal będzie odpowiadał za oficjalne profile diecezji w mediach społecznościowych i stronę internetową diecezji.










Fragment audycji 13 czerwca 2024 r.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.