Kościół

„Wyklęci z Podlasia” – historie Żołnierzy Niezłomnych w nowym cyklu Katolickiego Radia Podlasie

29
lut 2024

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święto poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia w Polsce. W najbliższy piątek, 1 marca ruszy nowy cykl ukazujący historie żołnierzy walczących o wolność naszego kraju.

Sylwetki partyzantów, w ramach programu „Wyklęci z Podlasia” przygotował i zaprezentował dr Damian Sitkiewicz – historyk na co dzień pracujący w warszawskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej. Naukowo zajmuje się problematyką okupacji niemieckiej oraz podziemiem antykomunistycznym na Mazowszu i Podlasiu.„Wyklęci z Podlasia” pierwszy odcinek już w piątek, 1 marca o godz. 13:40, a od następnego tygodnia co środę o 12:40 na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

Kolejne odcinki audycji będą także do wysłuchania w serwisie SoundCloud oraz Spotify.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
informacja Pt. 01.03.2024 06:02:15

Czy wiecie, że wystarczyło zaledwie kilka tygodni neo rządu Donalda Tuska, aby pamięć o uczestnikach powstania antykomunistycznego zaczęła być zwalczana. Wymazywanie Niezłomnych ze szkolnej podstawy programowej, zakaz organizowania uroczystości honorujących naszych bohaterów, odwoływanie ze stanowisk ludzi kultywujących pamięć o nich, obcięcie budżetu IPN-owi, a także blokowanie finansowania różnego rodzaju inicjatyw poświęconych Żołnierzom Wyklętym – to tylko przykłady