Kościół

Wspólnota kobiet „Umiłowana” podziękowała dotychczasowej liderce i powitała jej następczynię

Siedlce Śr. 03.07.2024 11:43:45
03
lip 2024

We wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej w Siedlcach miało miejsce spotkanie liderek Wspólnoty „Umiłowana” w diecezji siedleckiej z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą i moderatorem wspólnoty - ks. Jackiem Seredą. Przybyły na nie przedstawicielki z Białej Podlaskiej, Łosic, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Serokomli, Siedlec, Sulbin i z nowotworzącej się wspólnoty w Grębkowie.

Dotychczasową liderką wspólnoty, mianowaną przez biskupa siedleckiego była Anna Stephan, która zakończyła rok pracy. Liderki oddziałów podziękowały jej za towarzyszenie przez ten rok i organizację.

Posługę z mianowania przyjęła Małgorzata Goławska ze wspólnoty siedleckiej. Była od początku tworzenia się wspólnoty. Będzie odpowiedzialna wraz z moderatorem za koordynację, czuwanie nad przygotowaniami nowego programu formacyjnego, organizację dni skupień i wydarzeń dla kobiet.

Ksiądz biskup w czasie spotkania wyraził wdzięczność kobietom, za ich trud i odwagę w tworzeniu dobrych środowisk wzrostu wiary wśród kobiet. Dziękował za świadectwo, które dają swoim życiem i zachęcenie innych do wstąpienia na drogę formacji, do rozwoju zarówno w duchowości jak i w innych dziedzinach.

Ks. Jacek Sereda przedstawił w skrócie historię powstawania wspólnoty i podstawowe założenia wynikające ze statutu. Przybyłe na spotkanie liderki dzieliły się owocami pracy kończącego się roku formacyjnego.

Wspólnota w czasie wakacji planuje stworzyć program pracy, który rozpocznie się we wrześniu. Już teraz zaprasza kobiety zarówno żyjące w małżeństwie, jak i rozeznające swoje powołanie, a także żyjące w związkach niesakramentalnych. Informacje na temat nowych spotkań będzie można znaleźć TUTAJ.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.