Kościół

Wielkopostny Dzień Skupienia Kapłanów

Siedlce Sob. 25.02.2023 13:25:21
25
lut 2023

Dniem Skupienia przezywanie tegorocznego Wielkiego Postu rozpoczęli kapłani diecezji siedleckiej. 25 lutego w katedrze siedleckiej spotkali się na wspólnej modlitwie, poprzez którą przygotowywali się do owocnego przeżycia tego świętego czasu i umacniali się w kapłańskiej posłudze.

Spotkanie o godzinie 10.00 rozpoczęła modlitwa przedpołudniowa Liturgii Godzin, której przewodniczył Biskup Grzegorz Suchodolski. Następnie konferencję pt. „Sakrament pokuty i pojednania: wskazania dotyczące różnych aspektów posługi spowiednika” wygłosił ks. prał. dr Krzysztof Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej. O godzinie 11:15 – rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył ks. prał. Kazimierz Matwiejuk.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, z homilią ks. prał. Krzysztofa Nykiela.


Po Eucharystii odbyła się agapa w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim.. Modlitwą o świętość kapłanów  uczestnicy spotkania dziękowali Panu Bogu za lata posługi tych, którzy w najbliższych miesiącach będą obchodzić swoje kapłańskie jubileusze. Modlono się także kapłanów, którzy zmarli w ostatnim roku.zdjęcia: ks. Paweł Broński
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.