Kościół

Wielkopostny Dzień Skupienia Kapłanów

Siedlce Sob. 20.02.2021 14:34:01
20
lut 2021

- „Potrzebne jest nam przyzwolenie rozumu i serca aby z całym zaangażowaniem na początku Wielkiego Postu prosić Boga słowami psalmisty „Naucz mnie chodzić drogą Twojej prawdy” – mówił ordynariusz diecezji siedleckiej. Biskup Kazimierz Gurda przewodniczył w sobotę 20 lutego Mszy Świętej w siedleckiej katedrze, gdzie zgromadzili się księża na Wielkopostnym Dniu Skupienia Kapłanów.

„To wołanie musi rozbrzmiewać w sercach wszystkich uczniów Jezusa a szczególnie w sercach Jego kapłanów – podkreślił Ksiądz Biskup. Drodzy Bracia w Chrystusowym Kapłaństwie, warto iść dzisiaj na początku Wielkiego Postu, popatrzeć na Jezusa naszego nauczyciela i naszą prawdę. W Jezusie, każdy ksiądz utwierdza się w rozeznaniu co jest dobre a co złe według Jego miary. Według wskazań swego najlepszego nauczyciela dokonuje korekty moralnych wyborów odnośnie swojego życia i postępowania. Przeciwnikiem Jezusa jest Szatan, ojciec kłamstwa, któremu podlega świat. Niech nasza troska o duchowość kapłańską, o pracę duszpasterską i katechetyczną, będzie znakiem naszego nawrócenia, do którego Jezus Chrystus najwyższy Kapłan nas wzywa. Nie zrażajmy się trudnościami ale współpracujmy z Bożą łaską w trudzie budowania Bożego królestwa na ziemi – mówił biskup Gurda.

Przed Eucharystią kapłani uczestniczyli w przedpołudniowej Liturgii Godzin, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski. Kolejnym punktem była konferencja wygłoszona przez ks. prałata Henryka Zielińskiego, redaktora naczelnego tygodnika katolickiego „Idziemy”.

Tuż przed Eucharystią kapłani spotkali się na adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Sebastian Bisek. W tym czasie była możliwość skorzystania sakramentu pokuty i pojednania.

Uczestnicy skupienia modlili się m.in. o świętość wszystkich kapłanów diecezji, o nowe powołania kapłańskie oraz dziękowali Bogu za lata posługi tych, którzy w najbliższych miesiącach będą obchodzić swoje kapłańskie jubileusze.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.