Kościół

Wielkopiątkowa Liturgia Godzin w siedleckiej katedrze

Siedlce Pt. 02.04.2021 07:48:18
02
kwi 2021

W Wielki Piątek przed południem, prezbiterzy, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy zgromadzili się w katedrze siedleckiej na wspólnej celebracji Liturgii Godzin. Śpiewane były Psalmy z Godziny Czytań i Jutrzni.

Liturgia Godzin wpisała się na stałe do kalendarza celebracji Triduum Paschalnego w Siedlcach. Gromadzi nie tylko duchownych, lecz spotyka się z z zainteresowaniem wiernych świeckich. Natomiast pozostałe osoby mogą włączyć się w tę modlitwę dzięki transmisji przez Katolickie Radio Podlasie.

W Wielki Piątek, gdy Kościół nie sprawuje Eucharystii, wspólnotowa celebracja Liturgii Godzin pod przewodnictwem Biskupa w katedrze jest znakiem modlitewnego czuwania przy umęczonym i wywyższonym na Krzyżu Zbawicielu w oczekiwaniu na poranek zmartwychwstania.W Wielką Sobotę także zapraszamy do celebracji Liturgii Godzin z udziałem Kapituły o godz. 9.00 z siedleckiej katedry.

Natomiast Liturgia Wigilii Paschalnej (3 kwietnia) rozpocznie się o godz. 20.00. Ta noc jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego roku.

MJa/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.