Kościół

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego

Siedlce Czw. 25.05.2023 18:34:02
25
maj 2023

Wierni parafii katedralnej modlili się 25 maja o prawną ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci i w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego. Każdego 25 dnia miesiąca kapłani uczestniczący w procesie beatyfikacyjnym byłego biskupa siedleckiego przewodniczą w południe Eucharystii w siedleckiej katedrze.

- Biskup Ignacy Świrski dał się poznać najpierw jako profesor akademicki, a później biskup diecezjalny jako życzliwy, serdeczny i wymagający wychowawca i duszpasterz. Biskup Ignacy Świrski, dbał o to, aby wierni nie stracili relacji z Chrystusem. Aby byli jednością - mówił w homilii postulator procesu. Ksiądz Mariusz Świder podkreślał, że Biskup Ignacy widział, że to co rozbija relacje i życie wiernych to często grzech, alkoholizm i niemoralne życie. Kapłan podkreślał, że Biskup Ignacy zawierzał swoje życie Chrystusowi, a księży diecezjalnych zachęcał do zawierzenia się Sercu Jezusowemu. - Pasterz Kościoła siedleckiego wskazywał, że Chrystus jest ratunkiem na różnego rodzaju trudności - dodał.


Msze św. w intencji beatyfikacji biskupa Ignacego Świrskiego odbywają się niezmienne każdego 25 dnia miesiąca o godz. 12.00. Eucharystiom przewodniczą kapłani oficjalnie włączeni do trybunału powołanego w sprawie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, albo osobiście postulator procesu.

Intencje modlitewne za wstawiennictwem Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego można składać na stronie www.biskupswirski.pl.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Sywlwina Pt. 26.05.2023 12:47:44

Kiedy usłyszymy informacje dot. przebiegu procesu, kiedy akta trafią do Rzymu?