Kościół

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę centrali oraz Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej

Siedlce Pt. 01.03.2024 16:33:51
01
mar 2024

1 marca na terenie Caritas Diecezji Siedleckiej przy ul. Budowlanej wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę centrali oraz Centrum Integracji Społecznej. Jako pierwszy dokonał tego biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Biskup po poświęceniu kamienia węgielnego i jego symbolicznym wmurowaniu podkreślił, że ten projekt jest przeznaczony dla tych wszystkich, o których w sposób szczególny musimy się troszczyć i dbać. - To są ci, o których już wspomnieliśmy, zwykle odsunięci na margines życia społecznego. Dzięki temu miejscu, będą mogli odzyskać swoją godność, będą mogli odnaleźć siebie w społeczeństwie – podkreślił biskup Kazimierz Gurda.

Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej wspiera ludzi w trudnej sytuacji życiowej. Pomoc skierowana jest do bezrobotnych i niepełnosprawnych. CIS daje im możliwość nauki oraz pracy w różnych zawodach np. (gastronomia, krawiectwo, florystyka, ślusarstwo, administracja).

- Ten budynek będzie dla nas takim skarbem. Będzie tutaj kuchnia do redystrybucji żywności, będziemy nieodpłatnie karmić tych, którzy będą potrzebować naszego wsparcia, będą tutaj też pracować nasi ludzie z CIS. Znajdzie się też w nim i kaplica. Będą też pokoje dla wsparcia doraźnego, dla osób którym dzieje się krzywda lub znalazły się w trudnej sytuacji - zaznacza ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła Msza św. w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Na budowę nowego obiektu Caritas Diecezji Siedleckiej pozyskał 2,5 miliona złotych ze środków unijnych.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mirosław Konior Sob. 02.03.2024 06:26:52

Bogu niech będą dzięki za piękne dzieło.

Świadek uroczystości Pt. 01.03.2024 20:13:28

Jakim cudem Pani Minister z partii, która wspiera projekt powrotu do aborcji eugenicznej ma wspierać osoby niepełnosprawne np. takie, które jej cudem uniknęły z powodu (np. z zespołem Down'a)? Hipokryzja do kwadratu