Kościół

Trzeci piątek miesiąca - dniem modlitwy i postu kapłanów diecezji siedleckiej

Siedlce Śr. 13.01.2021 14:54:00
13
sty 2021

W diecezji siedleckiej każdy trzeci piątek miesiąca jest dniem modlitwy kapłanów. Tego dnia kapłani podejmują modlitwę i post. Proszą w ten sposób Boga o świętość właśnie dla kapłanów.

- Dzisiejsze czasy domagają się świętych księży, a sami wiemy jak trudne jest to zadanie. Dlatego potrzeba nam szczególnej łaski Bożej o którą powinniśmy prosić - mówi ks. kan. Krzysztof Skwierczyński diecezjalny ojciec duchowny kapłanów. I dodaje - Pragniemy także w tej kapłańskiej modlitwie przepraszać Pana Boga za wszelkie grzechy popełnione przez naszych braci kapłanów, w tym także za grzechy odejścia z kapłaństwa. Chcemy prosić dobrego Boga o nowe powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego w naszej diecezji.

Swoją kapłańską modlitwą ogarniamy także tych, którzy się w swoim życiu pogubili i chcą bezmyślnie porzucać drogę Bożych przykazań. Tego dnia zadbajmy o adorację Najświętszego Sakramentu i o naszą osobistą modlitwę w tych intencjach. Mam nadzieję, że Bóg posłuży się naszą modlitwą dla świętości naszego Diecezjalnego Kościoła” - mówi ks. Skwierczyński.

MJa [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.