Kościół

Święty Kazimierz, dzięki współpracy z Bożą łaską, doszedł do nieba. Modlitwa w intencji bpa Kazimierza Gurdy

Siedlce Pon. 04.03.2024 15:44:32
04
mar 2024

Święci to ludzie odważni. To przyjaciele Chrystusa - wskazał bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św., która była sprawowana w poniedziałek, 4 marca w katedrze siedleckiej. W święto patrona Polski i Litwy modlono się w intencji biskupa siedleckiego z racji przypadających imienin.

Ksiądz Biskup w homilii, przypominając postać św. Kazimierza, wskazał, że Pan Bóg tych, którzy mu ufają nie pozostawia samym sobie, wspiera w walce o dobro oraz przezwyciężaniu szatana. - Tym, który go zwycięża w nas jest Jezus Chrystus. Ta prawda pozwala nam ze spokojem patrzeć na historię naszego życia - wskazał biskup siedlecki.

- Patrzymy ze spokojem, ponieważ wiemy, że Bóg w naszej walce o dobro, prawdę i miłość nie pozostawia nas samych. Jezus zapewnia nas o Swojej miłości i pragnie, abyśmy w tej miłości trwali - przypomniał hierarcha.

Bp Kazimierz Gurda wskazał, że w walce o dobro, potrzeba zaangażowania ludzi wierzących; współpracy z Bogiem, dzięki któremu odnosimy zwycięstwo. Święci są dla współczesnych wzorem poznania prawdy, przyjęcia i zaufania Bożej nauce, którą przekazuje Kościół. - Potrzeba nam modlitwy, aby Bóg nas pouczył o swoich drogach; aby On powiedział nam co jest dobre, a co jest złe. Abyśmy potrafili wsłuchać się w głos Pana Boga - akcentował bp Gurda.  POSŁUCHAJ

Na zakończenie Eucharystii złożono życzenia w imieniu kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz świeckich i rodzin.
Fot. xMW, Piotr Grabowski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
ks. Marek Weresa

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.