Święcenia diakonatu w siedleckiej katedrze /AUDIO/

Archiwum Śr. 03.06.2026 17:10:59
03
cze 2026

Mikołaj Nieroda, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej otrzyma w sobotę, 6 czerwca, z rąk biskupa Grzegorza Suchodolskiego, święcenia diakonatu. Będzie to miało miejsce o godz. 10:00 w siedleckiej katedrze.

Obecnie alumn Mikołaj Nieroda, uczestniczy w 7-dniowych rekolekcjach, prosząc o wsparcie duchowe.


Jak dodaje al. Mikołaj Nieroda, w sobotę będzie możliwość współkoncelebrowania Mszy św. na którą zaprasza wszystkich kapłanów i wiernych.

Diakonat to pierwszy stopień święceń w Kościele Katolickim, który włącza osobę do stanu duchownego. Diakoni mogą udzielać chrztu, rozdzielać Komunię Świętą, prowadzić pogrzeby i błogosławić śluby, a także głosić kazania. Nie mogą jednak sprawować Eucharystii ani spowiadać.

Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Diecezjalna Internetowa Telewizja Faro TV.



zdjęcie: WSD.Siedlce.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Stefan Czw. 04.06.2026 17:23:10

Boże ! To dramat , tylko jeden diakon. Już wkrótce na emeryturę zacznie odchodzić po 15, 20 a nawet 30 księży. Ludzie będą błagać o kapłana przed śmiercią.